ОБЕЛЕЖЕНА ДЕЧИЈА НЕДЕЉА У ДОЉЕВЦУ

Јавна библиотека Дољевац је обелезила Дечију недељу разним активностима, од бесплатног уписа првака до поетске вечери и разних радионица. Током традиционалне манифестације којом се обележава Светски дан детета обезбеђен је богат културни програм за најмлађе. Акција бесплатног уписа првака И предсколаца почела је 2. октобра, а заврсице се у понедељак 9.октобра.Овогодишња Дечија недеља од 2. до 09. октобра одржавала се под слоганом “   За радост сваког детета-градимо мостове среце међу генерацијама”.

Циљ библиотеке  је да у програму учествују најмлађи и да  се код деце развијају позитивне вредности.

За нас је ово прилика да пригодним активностима скренемо пажњу на стање дечијих права  и да подсетимо да су деца наше највеће благо и да њима треба у сваком тренутку посветити пазње. Јавна библиотека је поклонила 250 поклона, предсколцима и ђацима првацима.