13. по реду Дечија књижевна колонија

У периоду од 11.10. до 17.10. 2022. одржана је 13. по реду Дечија књижевна колонија у Дољевцу. Петнаесторо деце из целе Србије су свакодневно имале активности, рад са професорима књижевности, писцима који пишу за децу, обилазили историјске споменике у нашој општини и у окружењу.
Са децом су радили, доктор књижевних наука Милутин Ђуричковић, песникиња Мирјана Балтезаревић, Тања Стојановић и Мирослав Ћоса Стојковић.
Осим песништва било је ту и излета, обилазак Аква парка у Дољевцу и коњичког клуба „Нониус“ у Горњем Међурову.

У оквиру пројекта Дечје књижевне колоније, организован је путујући караван Јавне библиотеке Дољевац и посета ОШ“Драгиша Луковић Шпанац“ у Крагујевцу, а присуствовали смо и великом школском часу стрељаних ђака.

Машта, инспирација, стваралаштво, радост, дружење и сузе на растанку.

Видимо се опет догодине !!!