55 година постојања Јавне библиотеке Дољевац

Ове године се навршава пуних 55 година од како је оформљена библиотека у Дољевцу. Тим поводом је, у понедељак 01.04.2024. у присуству уважених гостију, одржана свечана седница, на којој су уручена признања установама, приватним радњама-предузећима, заслужним појединцима и радницима библиотеке на свесрдној помоћи при реализацији пројеката библиотеке, као и доприносу на ширењу културе у општини Дољевац.
   Славила је библиотека овог дана и нових 4.000.000 динара, које је доделило Министарство културе на Конкурсу – Градови у фокусу 2024. Овај новац је намењен за набавку „библиобуса“ – комби возила тј. покретне библиотеке која ће бити опремљена полицама са књигама и на такав начин приближити књигу сваком нашем грађанину, у сваком насељеном месту наше општине.