Изложба слика удружења „ЛУНА“ из Ниша

У четвртак 25.11.2021. у Јавној библиотеци Дољевац отворена је изложба удружења ликовних уметника „ЛУНА“ из Ниша

У просторијама Јавне библиотеке у Дољевцу у току је изложба слика Удружења ликовних уметника Ниша „Луна“. Љубитељи ликовне уметности имају прилику да погледају око 40 радова, све до 6. децембра, до када ће поставка бити изложена у овој установи културе у Дољевцу.

Поставку слика отворио је председник удружења ликовних уметника Владислав Богићевић који је истакао да су њихови чланови били учесници на ликовним колонијама које је организовала Јавна библиотека Дољевац и да су били одушевљени организацијом и гостопримством. Додао је да се нада да ће сарадња бити настављена и да ће и у будуће редовно имати ликовне поставке у овој установи културе.

Марија Илић чланица удружења уметника „Луна“ каже да су присутни деценијама на нашој савременој ликовној сцени и да су изнедрили мноштво стваралаца различитих поетика, који годинама стварају аутентична дела и одржавају континуитет на аматерској уметничкој сцени.

Она је истакла да ово удружење први пут излаже ликовне радове у општини Дољевац.

„Први пут се представљамо љубитељима ликовне уметности у Дољевцу и захваљујемо се на гостопримству. Удружење током пола века постојања подарило је љубитељима уметности 50 селективних годишњих изложби, кроз удружење је прошло 396 уметника који су се својим радовима на овим изложбама представили јавности“ – рекла је Илић.

Значајна места на изложби заузимају награђивани аутори Тихомир Тика Митровић и слика „Скулптура“, као и Милојко Максимовић са скулптуром „Лепена“ и Зоран Васиљевић са сликом „Јахачи“.

Врата Јавне библиотеке за све посетиоце отворена су од 7 до 20 часова, сваког радног дана, а улаз на изложбу је слободан, наравно у з поштовање свих мера против корона вируса.

Извор: www.koprijanradio.com