Председник Вучић и министарка Гојковић посетили Јавну библиотеку Дољевац

Председник Вучић и министарка Маја Гојковић посетили Јавну библиотеку Дољевац, а при том обавили разговоре и са представницима општинских власти.

Председник Србије Александар Вучић другог дана посете Нишавском округу посетио је и Дољевац. Predsednik  Vučić и министарка културе и информисања маја гојковић посетили су Јавну библиотеку у Дољ1евцу. Разлог ове посете је свакако и то што је министарство културе у претходном периоду издвојило, кроз разне конкурсе, значајна средства за реконструкцију и адаптацију овог објекта, али и локална самоуправа Дољевац.

У реконструкцију, доградњу, адаптацију и уређење објекта Јавне библиотеке оложено око 29 милиона динара.

Председник Вучић приликом посете и обиласка Јавне библиотеке у Дољевцу истакао је да ће почетком следеће године почети комплетна реконструкција школе у Дољевцу и да је за те намене издвојено 130 милиона динара.

– Почетком године радиће се комплетна реконструкција ОШ „Вук Караџић“ у Дољевцу, а затим ће бити урађен плато у центру Пуковца, односно биће изграђен централни трг у Пуковцу, али оно што је јако битно и значајно за све мештане општине Дољевац је4сте да ће бити урађена водоводна мрежа и то је улагање од чак 6.5 милиона евра како би сви становници имали здраву пијаћу воду. Овим средствима планирана је изградња резервоара пијаће воде у Кочану, одакле ће се сва села снабдевати водом-рекао је председник Вучић.

Додао ја да заувек жели да се реши питање водоснабдевања у општини Дољевац, а паралелно биће урађена и фекална мрежа у свим селима наше општине.

–  Биће урађена канализациона мрежа за сва села у општини Дољевац и овом приликом желим да истакнем да су нам житељи овога краја битни и да на својим огњиштима имају будућност и уређена насеља-истакао је председник Вучић.

Такође, издвојено је 40 милиона динара за општину Дољевац како би решили кредите и обавезе из претходног периода, а у наредном периоду биће уложено и у путну инфраструктуру измађу села.

На крају захвалио се свим присутним грађанимакоји нсу дошли да га поздраве по овако лошем и кишном времену.

Након обраћања, са министарком Мајом Гојковић, председником општине Дољевац Гораном Љубићем и директором Јавне библиотеке у Дољевцу обишли су реконструисану зграду ове установе, а председник општине Дољевац Горан Љубићш поклонио је уметничку слику председнику Вучићу на којој је насликано овдашње брдо Кукумига.

Председник Вучић обишао је и део где су снештене књиге и поклонио је Јавној библиотеци око 200 нових наслова.

Такође, обишао је реконструисану великј салу Јавне библиотеке, као и просторије музичке школе, која ће у наредном периоду окупити талентовану децу из нашег краја.

Извор: www.koprijanradio.com