Кренуле пријаве за упис у музичку школу у организацији библиотеке

Ускоро у Дољевцу са радом почиње истурено одељење музичке школе из Ниша.

Могућност да се музички образују у својој општини сада први пут имају наши млади становници. Наиме, са радом ускоро у Дољевцу почиње истурено одељење музичке школе из Ниша, а пријаве заинтересованих увелико трају. Сарадњу са овом реномираном установом остварила је Дољевачка Јавна библиотека у чијим ће просторијама и бити смештена школа.

У питању је нижа музичка школа у трајању од 6 година, а школовање ће за све ђаке бити бесплатно.

Птијављивање деце предшколског и школског узраста могуће је до 11. јуна, када ће бити одржан пријемни испит за све заинтересоване кандидате, ради провере музичких способности за упис у први разред. У зависности од броја уписане деце и њихових афинитета формираће се одељења и смерови. Све часове држаће реномирани стручњаци из ове области, професори Музичке школе из Ниша.

За пријаве и обавештења можете позвати Јавну библиотеку на бројеве телефона 018/870-814 или 062-8040928.

Преузето са сајта: www.koprijanradio.com