Опера Служавка Газдарица у библиотеци

Јавна библиотека Дољевац организује предиван, несвакидашњи догађај – комичну оперу „Служавка господарица“.  Аутор опере је италијански композитор, виолиниста и оргуљаш „Giovani Battista Pergolesi“ који је живео у првој половини 18. века.
   Рађена је у режији Милоша Цветковића, а изводиће се под диригентском палицом Иване Мировић.
   УКРАТКО:У старој вили у Напуљу, живи џангризави нежења Умберто са својим слугама. Служавка Серпина, малада и лепа, није вична кућним пословима, лења је и дрска и машта о бољем животу. Многим лукавствима, Серпина уз помоћ приглупог слуге Веспонеа успева да надмудри и заведе Уберта и дође до свог циља. Уберто схвата да је све време волео Серпину па цела прича има срећан крај.
   Опера „Служавка господарица“, је доживела огроман успех у великим градовима. Ова представа ће се одржати 12.05.2022.године са почетком у 20 часова у великој сали библиотеке.
   Јавна библиотека Дољевац је за све заинтересоване обезбедила бесплатан улаз, а киарте се, због велике заинтересованости, већ сада могу подићи у библиотеци.